Comenius Algemeen
 
 
UNITS
 
 
DAGROOSTER
JAARROOSTER
 
TOEGANG :
>LEERLINGEN
>MEDEWERKERS

 
Algemene directie
Lijstersingel 10
2902 JD Capelle a/d IJssel
Postbus 797
2900 AT Capelle a/d IJssel

Telefoon (010) 459 59 70
Fax (010) 451 62 74
Email mail@comenius.nl

ZOEK
 

Klussen voor basisscholen en buren

Leerlingen Comenius College P.C. Boutenssingel actief voor de samenleving

Onlangs klusten derdeklassers van de unit P.C. Boutenssingel van het Comenius College een week lang in de wijk en bij basisscholen uit de Capelse regio. De school gaf met de projectweek ‘Comenius in bedrijf’ invulling aan de maatschappelijke stage voor de leerlingen uit leerjaar 3. Deze stage heeft onder andere als uitgangspunt dat leerlingen dienstbaar zijn voor de samenleving.

Voordat de projectweek begon konden de buurtbewoners en basisscholen aangeven welke klussen er waren. Van de klussen maakte de afdeling Handel en Administratie van Comenius professionele opdrachtbonnen voor de technische afdelingen Bouw-, Elektro, Installatie- en Metaaltechniek. De afdeling Handel en Administratie plande ook het ophalen en repareren van de kapotte spullen. De andere afdelingen bestelden op basis van de opdrachtbonnen de reparatiematerialen. De school werkte als een bedrijf, vandaar de naam van de projectweek. Die vond overigens voor de tweede keer plaats.

Scheidend rector Vijn opende de projectweek
Op maandag werd de projectweek geopend door de scheidend rector van het Comenius College, drs. Roel Vijn. De rector reed op een bakfiets die speciaal voor deze week was gebouwd langs de afdelingen. Hij overhandigde symbolisch de opdrachtbonnen met materiaal dat erbij hoorde aan de Techniekafdelingen. Daarna startten de leerlingen met het verwerken van de opdrachten.
De leerlingen hebben zich onder andere bezig gehouden met elektrische aansluitingen en reparaties in woningen. Ze voorzagen lokalen van voedingen voor computers. Ze repareerden veel kinderspeelgoed van scholen en een aanhanger van een basisschool. Ook plaatsten ze een toegangshek voor een buurttuin. ´Het was schitterend om te zien hoe leerlingen enthousiast terugkwamen van hun opdrachtgever´, zegt teamleider Hans van der Meer. ´Ook was het hartverwarmend om te horen dat de opdrachtgevers volgend jaar weer graag gebruikmaken van een nieuwe projectweek Comenius in bedrijf.´
Hans vertelt dat er ook opdrachtgevers teleurgesteld moesten worden, omdat de werkzaamheden te complex of te omvangrijk waren. ‘De leerlingen zijn namelijk beginnende technici. Zij moeten zich nog verder ontwikkelen tot zelfstandige werknemers, die ook in een hoog tempo kunnen werken.’
De teamleider besluit: ´Al met al kunnen we kunnen terugkijken op een zeer geslaagde maatschappelijke stage die er zeker toe leidt dat ‘Comenius in bedrijf’ een traditie en een begrip gaan worden.’


Meer nieuws...