Week Tegen Pesten 2023.

september 2023

Van 25 tot en met 29 september is het de Week Tegen Pesten 2023 met als slogan dit jaar: Goed voor elkaar!

Ook de Comenius scholen doen dit jaar weer mee. In de scholen hangen posters om leerlingen bewust te maken van het belang van respect, vriendelijkheid en het voorkomen van pesten. Ook besteden docenten in de lessen aandacht aan het thema.

Op het Comenius Beroepsonderwijs bespreken ze in de klassen wat pesten is, de gevolgen ervan en hoe leerlingen kunnen bijdragen aan een positieve sfeer op school.

Op De Meerpaal is er de gehele week, ieder dag in het mentor uur van alle leerjaren, aandacht voor. Alle leerlingen gaan aan de slag met allerlei les-activiteiten om zo een veilig sociaal klimaat in de klassen te creĆ«ren. Ook geeft Stichting JOZ voorlichting over het gebruik van social media in de klas en het effect van online pesten op leerlingen.

Op Comenius Krimpen is er een speciale vertoning van de film "Spijt". De leerlingen uit klas 1 ontvangen daarnaast een werkboek waarin ze hun gedachten, gevoelens en inzichten kunnen opschrijven. Tijdens de reflectie stellen de leerlingen samen hun eigen regels op met inspiratie uit de film en de discussies met elkaar. Een geweldige kans om dieper na te denken over de boodschap van deze prachtige film.

Op het Comenius Lyceum/mavo is er in de mentorles en dagopening veel aandacht voor het thema. Ook hebben alle leerlingen een armbandje tegen pestgedrag ontvangen.

Samen maken we een verschil!

Meer weten? : Week Tegen Pesten - 25 t/m 29 september 2023

 

 

« ga terug